730x80

[B5 AFN] Wibracje nadwozia i wnętrza na biegu jałowym

[B5 AFN] Wibracje nadwozia i wnętrza na biegu jałowym

Postprzez Malew27 » 20 wrz 2009, o 17:10

Witam Błagam o pomoc!Miesiąc temu kupiłem Audi A4 B5 Tdi 110 po rozgrzaniu się silnika do 90 stopni auto całe wibrowało i wręcz bujało Całą Budą!!!Wymieniłem poduchy skrzyni,poduchy silnika na nowe oryginalne nic nie pomogło.Potem powiedziano mi ze to kolo dwumasowe...Po zdjęciu skrzyni i obejrzeniu kola okazało sie ze zeczywiscie nie odbija i jest uszkodzone.Kupilem caly komplet VALEO(Nowe)kolo jednomasowe plus sprzęgło dedykowane do teo modelu...Po załozeniu i jezdzie juz tydzien ustąpilo bujanie buda i bardzo mocne wibracje,ale w dalszym ciagu czuc mocne wibracje na postaju pod tylkiem na siedzeniu na karoserii i lewarku.Dodam ze silnik dziwnie sie trzesie i lata tak na boki tak sztywno pracuje ale tylko na postoju...jezeli dodam tylko troszke gazu tak powyzej 1100 obrotow wszystko ustepuje.W czasie jazdy wszysko jest wporzadku.Gdy redukuje np z 3 na 2 i puszczam sprzeglo i gaz spadaja obroty i dojda do 1000 wskazowka jakby na chwile sie zawiesza i schodi powoli na 860 obrotow przy czym w zakresie od 1000 do 860 obrotow nie milosiernie trzesie buda....Na postoju silnik wprawia w ruch caly uklad wydechowy tak ze sie trzesie....jak nacisne go stylu drgania troszke maleja ale ewidetnie nierowno chodzi silnik....Przy duzysz predkosciach tak po szybkim strzeleniu w pedal gazu czuc szarpniecie silnikiem a po szybkim odpuszczeniu gazu tez....
Błagam co to moze byc??????Nikt nie potrafi mi pomoc!!!!!!macie jakies pomysly.......
Malew27

Silnik: 1.9 TDI 110

Re: [B5 AFN] Wibracje nadwozia i wnętrza na biegu jałowym

Postprzez durdus58 » 21 paź 2010, o 17:20

Kolego,jezeli samochod wczesniej byl naprawiany po uszkodzeniu czolowym musisz przegladnac lawe zawieszenia jezeli nie lezy na swoim miejscu drgan nigdy nie usuniesz.Lawa musi byc idealniea sruby mocujace ja na wszyskich otworach musza lezec centralnie.Kolejny problem to poduszki silnika i skrzyni tez musza lezec bez naprezen.Pozdrawiam.
durdus58

Silnik: 1,9 tdi

Re: [B5 AFN] Wibracje nadwozia i wnętrza na biegu jałowym

Postprzez buds111 » 18 lis 2011, o 13:21

U mnie poduchy na silniku padły gdy tak miałem. Sprawdź luzy w zawieszeniu.
Moje własne audi ! Strony internetowe Sosnowiec - strony dla firm na CMSie.
buds111

Powrót do B5